Kancelaria: Al. Niepodległości 223/1, 02-087 Warszawa, Tel.: (22) 831 12 34
Polish version English Version German version Russian Version Chinese Version

dr inż. Sylwia Błażej-Sosnowska

Sylwia w 2003 r. ukończyła Politechnikę Rzeszowską aby rozpocząć studia doktoranckie w Instytucie Chemii Organicznej w Warszawie, gdzie w 2007 r. obroniła stopień doktora nauk chemicznych o specjalności synteza organiczna. Uprawnienia rzecznika patentowego zdobyła w 2016 r.
Odbywała staż w Uniwersytecie Ludwiga Maksymiliana w Monachium. Ukończyła studia podyplomowe dotyczące zarządzania projektami badawczymi na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Jest współautorem publikacji naukowych i artykułów o tematyce własności przemysłowej.

Posiada bogate doświadczenie naukowe w obszarze LifeScience. Jest rzecznikiem patentowym specjalizujący się w kompleksowym doradztwie w zakresie ochrony prawno-patentowej rozwiązań z chemii, farmacji i medycyny, biotechnologii, nanotechnologii, inżynierii mechanicznej jak również w dziedzinach interdyscyplinarnych.

Swoje doświadczenie zdobyła prowadząc projekty naukowe w instytutach badawczych oraz pracując w kancelarii patentowej.

Przeprowadza badania patentowe, sporządza opisy patentowe i prowadzi postępowania przed urzędami patentowymi jak również bierze udział w patentowych sprawach spornych i sądowych. Z uwagi na naukową przeszłość oraz doświadczenie pracy w środowisku prawnym i biznesowym doradza przedsiębiorcom jak skutecznie kreować, chronić i komercjalizować wynalazki oraz zarządzać potencjałem innowacyjnym w przedsiębiorstwie opartym na R&D. Nie obcy jest jej proces oceny innowacyjnych projektów, również w ekosystemie start-upów i akceleracji.

Aktualnie współpracuje z Kancelarią Kondrat i Partnerzy wspierając usługi patentowe.

Posługuje się j. angielskim.

 

Dodatkowe informacje


Wyróżnienia

Kontakt

  • Al. Niepodległości 223/1, 02-087 Warszawa
  • Email: biuro@kondrat.pl
  • Telefon: +48 (22) 831 12 34
  • Fax: +48 (22) 357 98 63