Kancelaria: Al. Niepodległości 223/1, 02-087 Warszawa, Tel.: (22) 831 12 34
Polish version English Version German version Russian Version Chinese Version
środa, 19 październik 2016

Dwa spotkania z udziałem Kancelarii KONDRAT w ramach projektu SUPERBRANDS

Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch spotkaniach z udziałem Kancelarii KONDRAT i Partnerzy w ramach projektu SUPERBRANDS. Pierwsze wydarzenie to Debata Superbrands, pt. "Marki detalistów - droga od kopii do lidera", która odbędzie się 26 października 2016 r. o godz. 17.00 (SGH, budynek A, ul. Rakowiecka 24 - sala 210). Natomiast drugie spotkanie to darmowy warsztat, pt. "CHROŃ SWÓJ SUPERBRAND - nowe wyzwania prawne w ochronie znaków towarowych", który odbędzie się 24 listopada 2016 roku w siedzibie Kancelarii KONDRAT i Partnerzy.

Wstęp na Debatę Superbrands, pt. "Marki detalistów - droga od kopii do lidera", która odbędzie się 26 października 2016 r. o godz. 17.00 (SGH), jest WOLNY. Należy jedynie dokonać rejestracji na spotkanie za pośrednictwem adresu e-mail: superbrands@superbrands.pl.

Dr hab. Marzanna Witek-Hajduk, prof. SGH przeprowadziła szeroko zakrojony projekt badawczy dotyczący marek detalistów i w krótkiej prezentacji podsumuje podczas Debaty wnioski i najważniejsze obserwacje płynące z tego projektu. W ciągu ostatniej dekady marki detalistów pokonały długą drogę – od kopii lidera (rozwiązań balansujących na granicy prawa) do silnych i niezależnych marek, często zagrażających wieloletnim liderom kategorii. Jakie znaczenie ma to dla marek producentów? Jak będzie wyglądać przyszłość?

W spotkaniu wezmą udział także: mec. Mariusz Kondrat – Adwokat, Rzecznik Patentowy i Europejski Rzecznik Patentowy, Kancelaria KONDRAT i Partnerzy oraz Joanna Rewaj – ekspertka ds. strategii i innowacji z Dragon Rouge.

Natomiast drugie spotkanie to darmowy warsztat, pt. "CHROŃ SWÓJ SUPERBRAND - nowe wyzwania prawne w ochronie znaków towarowych", który odbędzie się 24 listopada 2016 roku w siedzibie Kancelarii KONDRAT i Partnerzy. Bezpłatne warsztaty zorganizowane zostały specjalnie dla członków Klubu Superbrands.

Ustawodawca polski zmienił przepisy w taki sposób, że podmioty same muszą przeciwdziałać rejestracji podobnych / identycznych oznaczeń. Dotychczas Urząd Patentowy odmawiał rejestracji takich znaków. Obecnie, to przedsiębiorcy muszą monitorować zgłaszane znaki i podejmować aktywne działania sprzeciwowe. Spotkanie będzie służyło przybliżeniu zmian, które nastąpiły w systemie ochrony znaków towarowych oraz omówieniu strategii ochrony znaków towarowych i egzekwowania naruszeń.

Wykładowcami podczas warsztatu będą:

 • EWA NIESIOBĘDZKA-KRAUSE - Rzecznik patentowy, Partner, Kancelaria KONDRAT i Partnerzy
 • dr MARIUSZ KONDRAT - Adwokat, Rzecznik Patentowy, Kancelaria KONDRAT i Partnerzy

Główne zagadnienia, które zostaną omówione podczas warsztatu:

 • jak chronić znaki towarowe w oparciu o obowiązujące systemy prawne
 • monitoring znaków w celu ochrony przed rejestracjami znaków podobnych / identycznych
 • dochodzenie naruszeń przed sądami znaków towarowych krajowych i europejskich
 • ochrona marki na rynku międzynarodowym – od rejestracji po monitoring
 • naruszenia znaku towarowego w internecie – jak z nimi walczyć
 • przeciwdziałanie rozmyciu znaku – strategie ochrony znaku renomowanego
 • efektywne zarządzenie portfolio znaków towarowych

Warsztaty odbędą się 24 listopada 2016 roku w siedzibie Kancelarii KONDRAT i Partnerzy w Warszawie. Udział w Warsztatach jest BEZPŁATNY. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 20 listopada 2016 r. na adres e-mail: szkolenia@kondrat.pl lub telefonicznie 22 831 12 34. 

Bardzo serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia, które współorganizuje Kancelaria Patentowa KONDRAT i Partnerzy.

Wyróżnienia

Kontakt

 • Al. Niepodległości 223/1, 02-087 Warszawa
 • Email: biuro@kondrat.pl
 • Telefon: +48 (22) 831 12 34
 • Fax: +48 (22) 357 98 63