Kancelaria: Al. Niepodległości 223/1, 02-087 Warszawa, Tel.: (22) 831 12 34
Polish version English Version German version Russian Version Chinese Version
wtorek, 14 sierpień 2018

Andrzej Przytuła dla portalu Lex.pl „Prawny strzał w Wólkę Kosowską – co grozi za handel podróbkami”

13 sierpnia na portalu Lex.pl ukazał się komentarz Andrzeja Przytuły, adwokata i partnera w KONDRAT i Partnerzy w artykule „Prawny strzał w Wólkę Kosowską”Właściciel marki będzie mógł domagać się odszkodowania od każdego, kto handluje podróbkami jego produktów. Także od wynajmującego powierzchnię pod stoisko czy jego pośrednika. Rewolucyjną zmianę zakłada projekt nowelizacji prawa własności przemysłowej. Nowe przepisy mają wejść w życie 15 stycznia 2019 r. - to może być czarny wtorek dla hal targowych.
Internet przestanie zachęcać
Andrzej Przytuła, partner w kancelarii Kondrat i Partnerzy dodaje, że zakresem pojęcia pośrednika po nowelizacji mogą zostać objęte też podmioty świadczące usługi drogą elektroniczną, do których znajdują zastosowanie pewne wyłączenia odpowiedzialności.
Przewidziane w artykułach od 12 do 15 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyłączenia dotyczą właśnie pośredników świadczących usługi drogą elektroniczną, a zatem nie obejmuje podmiotów, które pośredniczą we wprowadzeniu do obrotu towarów wyłącznie w klasycznej formie, np. oferujących usługi dzierżawy lub najmu istniejących fizycznie, na terenie których doszło do usiłowania oferowania/sprzedaży towarów będących podróbkami produktów markowych.
(…)

Cała publikacja jest dostępna na stronie Lex: https://www.prawo.pl/biznes/co-grozi-za-handel-podrobkami-na-bazarze-nowelizacja-prawa,294747.html

Wyróżnienia

Kontakt

  • Al. Niepodległości 223/1, 02-087 Warszawa
  • Email: biuro@kondrat.pl
  • Telefon: +48 (22) 831 12 34
  • Fax: +48 (22) 357 98 63